صدای امریکا

۱۳۹۴ شهریور ۲۶, پنجشنبه

ادامه حضور ناتو در افغانستان؛ پیشنهاد آلمان برای جلوگیری از مهاجرت افغان‌ها

در پی تشدید ناامنی‌ها در افغانستان و افزایش مهاجرت به کشورهای اروپایی، وزیر امور توسعه‌ای آلمان گفت که ناتو باید در برنامه خروج نیروهای نظامی این سازمان از افغانستان تجدید نظر کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در پی تشدید ناامنی‌ها در افغانستان، «گرد مولر» وزیر امور توسعه‌ای آلمان، گفت: افغانستان هر روز بی‌ثبات‌تر می‌شود.
به گزارش رسانه آلمانی «دی.پی.ای»، مولر افزود: اگر آلمان واکنش مناسبی در این خصوص اتخاذ نکند، با موج جدیدی از پناهجویان افغان روبرو خواهد شد.
وزیر امور توسعه‌ای آلمان اظهار داشت: هزاران افغان در کشورشان آماده مهاجرت هستند بنابراین ناتو باید در برنامه خروج خود از افغانستان تجدید نظر کند.
عضو حزب سوسیال مسیحی آلمان ادامه داد: اعضای اتحادیه اروپا باید هرچه زودتر ۱۰ میلیارد یورو را برای کمک به پناهجویان و مبارزه با عوامل فرار مردم افغانستان از کشورشان اختصاص دهند.
وی پیشنهاد کرد: این مبلغ را می‌توان از صندوق توسعه اروپا، صندوق کمک به همسایگان (در اتحادیه اروپا) و یا صندوق‌های پولی دیگر تأمین کرد.
مولر گفت که پنج میلیارد این مبلغ را باید برای کشورهای جنوب اتحادیه اروپا که میزبان اول پناهجویان هستند، اختصاص داد و پنج میلیارد دیگر آن را برای مناطق بحران زده در نظر گرفته شود.
این در حالی است که مأموریت نظامی ناتو در افغانستان در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۱۴) پایان یافته است و مأموریت آن‌ها به مأموریت آموزشی، حمایتی و مشاوره‌ای موسوم به «حمایت قاطع» تغییر کرده است

هیچ نظری موجود نیست: