صدای امریکا

۱۳۹۴ شهریور ۲۵, چهارشنبه

تمام اروپا در سایه بحران پناهندگان در معرض خطر قرار دارد

معاون صدر اعظم آلمان شکست نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا در یافتن راهکاری برای بحران پناهندگان را آبروریزی دیگری برای این اتحادیه نامیده و سراسر اروپا را در سایه این بحران در معرض خطر ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"، "زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم و رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان در اختلافات داخلی اتحادیه اروپا بر سر توزیع پناهندگان کشورها را با عواقب مالی تهدید کرد.
بعد از شکست نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا که روز دوشنبه برگزار شد وی خواستار برگزاری یک نشست هر چه سریع تر سران کشورهای اروپایی برای حل بحران پناهندگان شد.
"گابریل" تمام اروپا را در سایه بحران پناهندگان در معرض خطر ارزیابی کرده و اظهار داشت: بحران پناهندگان خیلی بیشتر از بحران یونان اتحادیه اروپا را تهدید می کند. واضح است که اگر ما در این راستا با هم توافق نکنیم برنامه های مالی میان مدت برای اروپا همه بر باد می رود.
وی با اشاره به شکست دیدار روز گذشته وزرای کشور اتحادیه اروپا برای حل بحران پناهندگان گفت: اروپا روز گذشته یک بار دیگر آبرو ریزی کرد. همچنین امکانات آلمان هم زمانی پایان می یابد. آلمان نمی تواند مسئله پناهندگان نیمی از دنیا را حل کند.
"توماس اوپرمن"، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز درباره عدم همبستگی در اتحادیه اروپا برای حل بحران پناهندگان بسیارابراز دلسردی کرده و گفت: اروپا نمی تواند و نمی شود که در بحران پناهندگان صبر کرده و دست روی دست بگذارد. حالا باید کاری انجام شود.
گابریل برای کاهش فشارها روی مرزهای اروپا بخصوص خواستار برنامه کمکی ۱.۵ میلیارد یورویی برای کشورهای همسایه سوریه برای تجهیز بهتر مراکز اقامت پناهندگان در این کشورها شده و گفت: آمریکا و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس هم باید سهم برابری را در این راستا ایفا کنند، در غیراین صورت در اردوگاه های پناهندگان خطر ایجاد یک نسل شکست خورده به وجود می آید که نه تنها موج جدیدی از هجوم پناهندگان را ایجاد می کند همچنین برای تروریسم داعش نیرو تولید می کند.

هیچ نظری موجود نیست: