صدای امریکا

۱۳۹۴ آبان ۶, چهارشنبه

در سال 2015

بیش از 700 هزار مهاجر وارد اروپا شده‌اند

سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که از ابتدای سال 2015 میلادی تاکنون بیش از 700 هزار مهاجر از طریق دریای مدیترانه خود را به سواحل اروپا رسانده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، آژانس پناهندگان سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد: از ابتدای سال 2015 میلادی بیش از 700 هزار مهاجر خارجی با عبور از دریای مدیترانه به اروپا رسیده‌اند.
این گزارش افزود: حدود 562 هزار و 355 نفر که از مناطق جنگ زده به سوی اروپا سرازیر شده‌اند، به سواحل یونان رسیده‌اند و بیش از 140 هزار نفر نیز وارد مرز ایتالیا شده‌اند.
سازمان ملل در ادامه اعلام کرد: با احتساب مهاجرانی که خود را به سایر کشورهای اروپایی رسانده اند، تعداد کل مهاجرانی که وارد کشورهای اروپایی شده‌اند به بیش از705 هزار و 200 نفر رسیده است.
کودکان 20 درصد کل مهاجران را تشکیل می‌دهند. بیش از 3210 مهاجر نیز در مسیر عبور از دریای مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند. بیش از نیمی از مهاجرانی که وارد اروپا شده‌اند، اتباع سوری بودند و 18 درصد آنها از افغانستان هستند. 6 درصد این مهاجران را نیز اتباع عراقی شامل می‌شوند.
اروپا با بدترین بحران آوارگان و مهاجران خارجی از زمان جنگ یوگسلاوی در دهه 1990 میلادی روبرو شده است.

هیچ نظری موجود نیست: