صدای امریکا

۱۳۹۴ مهر ۱۸, شنبه

احتمال مصالحه اعضای طالبان در آینده با دولت افغانستان وجود دارد

فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان با اشاره به مذاکرات صلح این کشور گفت که در آینده به احتمال زیاد بیشتر اعضای طالبان افغانستان با دولت کابل مصالحه خواهند کرد.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم، ژنرال «جان کمپبل» در کمیته نیروهای مسلح کنگره آمریکا گفت که باوجود امکان اختلال در مذاکرات صلح افغانستان اما در نهایت طالبان و دولت کابل مصالحه خواهند کرد.
وی افزود: تاخیر در آغاز مذاکرات صلح تا چند ماه دیگر ادامه خواهد یافت اما در نهایت بیشتر اعضای طالبان با دولت افغانستان مصالحه خواهند کرد.
با اعلام خبر مرگ ملا محمد عمر رهبر سابق طالبان، دور دوم مذاکرات صلح افغانستان متوقف شد و تاکنون نیز آغاز احتمالی آن  مشخص نیست.
پیش از این نیز، جان کمپبل فرمانده نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان اعلام کرده بود که مرگ «ملا محمد عمر» رهبر گروه طالبان افغانستان فرصت خوبی را برای کابل و اسلا‌م‌آباد در پیشبرد روند مذاکرت صلح بوجود آورده است.
به گفته وی، افغانستان نمی‌تواند بدون همکاری آمریکا و جامعه جهانی برای محقق کردن اهداف روند صلح موفق شود.
وی گفته بود که طالبان نمی‌توانند دولت افغانستان را شکست دهند، بنابراین مجبور می‌شوند تا به میز مذاکره برگردند زیرا مذاکرات صلح  دولت کابل و طالبان تنها راه حل سیاسی است.
این در حالی است که ملااخترمحمد منصور رهبر جدید طالبان، خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان را مهمترین شرط مذاکرات صلح این کشور اعلام کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: