صدای امریکا

۱۳۹۴ مهر ۳۰, پنجشنبه

آمریکا به دلیل فریبکاری اسلام‌آباد، نباید توافق هسته‌ای غیرنظامی را امضا کند

نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواسته که به دلیل فریبکاری اسلام‌آباد در قبال واشنگتن، توافق هسته‌ای غیرنظامی بین دو کشور امضا نشود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «اکسپرس تریبون»، «تد پو» نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای از «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور خواسته که توافق هسته‌ای غیرنظامی با پاکستان را هرگز امضا نکند.
وی افزود: سیاست اسلام‌آباد در قبال واشنگتن همواره فریب‌دهنده بوده است بنابراین، اوباما نباید توافقی با نواز شریف به امضا برساند.
نماینده کنگره آمریکا اظهار داشت: واشنگتن صلاحیت پاکستان در رابطه با رکود کنونی و گذشته این کشور را با در نظر گرفتن هرگونه حمایت از همکاری هسته‌ای غیرنظامی دوجانبه رد می‌کند.
تدپو که ریاست کمیته فرعی کنگره آمریکا در مورد تروریسم و عدم گسترش سلاح را به عهده دارد، گفت: آمریکا نباید درگیر مذاکراتی در رابطه با توافق هسته‌ای غیرنظامی با پاکستان شود زیرا این کشور بارها آمریکا را فریب داده است.
وی گفت: پاکستان علاوه بر حمایت از تروریست‌ها و ایجاد مشکل در افغانستان، در معاملات هسته‌ای با سایر کشورها در گذشته نیز صادق نبوده است.
نماینده کنگره آمریکا خاطرنشان کرد: وی چندین بار تأکید کرده که کمک نظامی به پاکستان باید متوقف شود زیرا این کشور پول آمریکا را دریافت می‌کند و خلاف منافع این کشور به مصرف می‌رساند.
نماینده کنگره آمریکا در این نامه نگرانی‌های مهمی در مورد گزارش‌های مربوط به سیاست واشنگتن برای آغاز مذاکرات هسته‌ای با پاکستان را مطرح کرده است.
نماینده کنگره آمریکا در حالی چنین سخنانی را مطرح کرده که نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان روزگذشته برای گفت‌وگو در مورد روابط دوجانبه، گسترش همکاری از جمله صلح و امنیت در افغانستان، وارد واشنگتن شده است.
نواز شریف در این سفر چهار روزه خود با باراک اوباما رئیس جمهور، «جوبایدن» معاون رئیس جمهور و سایر مقامات دولتی آمریکا ملاقات خواهد کرد.

هیچ نظری موجود نیست: