صدای امریکا

۱۳۹۴ آبان ۲۱, پنجشنبه

تلفات سربازان کانادایی جنگ افغانستان کمتر از آمار خودکشی این نیروهاست

پزشک ارشد سربازان کانادایی با انتشار گزارش جدیدی اعلام کرد که خودکشی سربازان شرکت کننده در جنگ افغانستان افزایش یافته است آمار تلفات این نیروها کمتر از میزان خودکشی این نیروها است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «سی‌بی‌سی» کانادا، پزشک ارشد سربازان کانادایی با انتشار گزارش جدیدی اعلام کرد که افزایش آمار خودکشی سربازانی که در جنگ افغانستان حضور داشته‌اند در حال افزایش است.
« هاگ مکی» پزشکی که از سال 1995 تا 2014 میلادی آمارهای خودکشی سربازان کانادایی را مطالعه کرده است.
بر اساس یافته‌های وی، آمار خودکشی سربازان کانادایی افزایش یافته است.
بر اساس این تحقیق، در طول 13 سال گذشته تعداد 80 سرباز ارتش کانادا در حالی خودکشی کردند که 67 نفر از آنها از اعضای نیروی دریایی و هوایی کانادایی بودند.
در این گزارش آمده است: شواهد قوی وجود دارد که ماموریت سربازان کانادایی در افغانستان تاثیر بسیار زیادی بر سلامت روحی و روان آنها گذاشته است. تفاوت‌های آشکاری در میزان شیوع اختلالات روانی در پرسنل حمایتی از این ماموریت و سایر پرسنل‌های مستقر در افغانستان وجود دارد.
علاوه‌برآن، از دیگر عوارض سربازان شرکت کننده در خط مقدم نبرد، می‌توان به طلاق، اختلافات خانوادگی و مشکلات کاری این سربازان اشاره کرد.
همچنین چندی پیش، روزنامه کانادایی «گلوب اَند مِیل» در گزارشی فاش کرد که حداقل 54 سرباز و کهنه سرباز این کشور پس از بازگشت از جنگ افغانستان اقدام به خودکشی کردند.
این در حالی است که در حضور نظامی 13 ساله نیروهای ناتو در افغانستان که دسامبر سال گذشته میلادی پایان یافت، حدود 158 نظامی کانادایی، یک دیپلمات، یک خبرنگار و 2 پیمانکار در افغانستان کشته شدند.
در میان تلفات سربازان کانادایی در افغانستان، دو سرباز در تئاتر خودکشی کردند و گفته می‌شود که 4 سرباز دیگر این کشور نیز دست به چنین اقدامی زدند.
این نشریه در ادامه گزارش خود آورده بود که در 12 سال گذشته که نیروهای کانادایی در افغانستان حضور داشتند، 158 سرباز این کشور در جنگ کشته شدند، اما در همین مدت زمانی 178 سرباز کانادایی خودکشی کرده‌ است.

هیچ نظری موجود نیست: