صدای امریکا

۱۳۹۴ آبان ۲۲, جمعه

محکومیت جهانی حادثه تروریستی در بیروت

• انفجارهای تروریستی شامگاه پنجشنبه در بیروت که به کشته شدن ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۳۹ نفر انجامید با محکومیت بسیاری از کشورهای منطقه ای و بین المللی روبرو شده است ...
انفجارهای تروریستی شامگاه پنجشنبه در بیروت که به کشته شدن ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۲٣۹ نفر انجامید با محکومیت بسیاری از کشورهای منطقه ای و بین المللی روبرو شده است.

به گزارش ایرنا، در همین زمینه وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای ضمن محکوم کردن انفجارهای بیروت اعلام کرده است که ما درکنار ملت و مقام های لبنان درجنگ آنان با تروریسم ایستاده ایم.
دولت اسپانیا نیز پنجشنبه شب در شدیدترین لحن، دو حمله تروریستی در منطقه ضاحیه جنوبی بیروت پایتخت لبنان راکه به کشته و مجروح شدن افراد بسیاری منجر شد، محکوم کرد.
این دولت با انتشار بیانیه ای در سایت رسمی وزارت امورخارجه، ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده ها، بستگان قربانیان، مقام ها و همه ملت لبنان خواستار بهبودی هر چه زودتر مجروحان این حادثه تروریستی شد.
دولت اسپانیا همچنین ابراز امیدواری کرد که همدستان و آمران این عمل شنیع، بزودی به نزد عدالت برده شوند تا بابت جرم و جنایت خود پاسخ دهند.
کاخ سفید نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن انفجارهای تروریستی بیروت، اعلام کرد که قاطعانه از دولت لبنان برای محاکمه عاملان این حملات حمایت می کند.
همچنین ائتلاف گروه های فلسطینی در لبنان نیز با صدور بیانیه ای انفجارهای شامگاه پنجشنبه در ضاحیه جنوبی که منجر به شهادت ده ها شهروند لبنانی شد را به شدت محکوم کرد.
ائتلاف گروه های فلسطینی در بیانیه خود اعلام کرده است، ما وقوع انفجارها در برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت را که به شهادت و زخمی شدن ده ها شهروند لبنانی انجامید، به شدت محکوم می کنیم.
این بیانیه انفجارهای بیروت را عملی تروریستی و جنایتکارانه توصیف و آن را اقدامی علیه امنیت داخلی لبنان و تلاشی نافرجام برای تفرقه افکنی میان ملت لبنان توصیف کرده است.
دولت اردن هم دربیانیه ای رسمی با محکوم کردن حملات تروریستی بیروت، همبستگی خود را با لبنان اعلام و تاکید کرد که «امان» اقدامات تروریستی و جنایتکارانه را که در هر کشور عربی رخ دهد، به شدت محکوم می کند.
امیرکویت نیز با محکوم کردن این انفجار برهمکاری با جامعه بین الملی برای نابودی و خشکاندن منابع تروریسم تاکید کرد.
شیخ «صباح الاحمد الصباح» این حادثه را به نخست وزیر لبنان تسلیت گفت و نسبت به برقراری ثبات و امنیت در این کشور ابراز امیدواری کرد.
همچنین دولت سوریه هم انفجارهای بیروت را محکوم کرد و آن را اقدامی تروریستی و بزدلانه علیه غیرنظامیان بیگناه دانست.
وزات امور خارجه قطر نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی آن را مغایر با ارزش های اسلامی دانست.
وزارت امور خارجه مصر هم با محکوم کردن انفجارهای بیروت تاکید کرد که مصر از دولت و ملت برادر لبنان دراین شرایط حساس که گروه های افراطی وتروریستی و دشمنان صلح درصدد برهم زدن امنیت و ثبات این کشور هستند، حمایت می کند.
همچنین الازهر مصر نیز انفجارهای شامگاه پنجشنبه بیروت را که به شهادت و زخمی شدن ده ها شهروند لبنانی انجامید، محکوم کرد و از آحاد مردم لبنان خواست در برابر توطئه ای که تمامیت ارضی کشورشان را هدف قرار داده است، بایستند.
الازهر همچنین از رهبران و شخصیت های ملی و مذهبی این کشور خواسته است با پیروی از ندای عقل و با درایت، لبنان را از کشیده شدن به سوی کانون درگیری های منطقه ای و فرقه ای دور نگه دارند.
شامگاه پنجشنبه دو انفجار تروریستی انتحاری در برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت رخ داد که به شهادت ۴۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۲٣۹ نفر انجامید.
گروه تکفیری داعش مسئولیت این انفجارها را به عهده گرفته و از سه تن از عناصر خود به عنوان عاملان این انفجارها نام برده است.
داعش اسامی این سه تروریست تکفیری را «حامد رشید البالغ»، «عمار سالم الریس» و «خالد احمد الخالد» اعلام کرده است. این سه تروریست تکفیری در اقدام تروریستی انتحاری به هلاکت رسیده اند.

هیچ نظری موجود نیست: