صدای امریکا

۱۳۹۴ آبان ۱۵, جمعه

شمار آوارگان افغان در نروژ، از شمار آوارگان سوري بالاتر رفته است

اداره مهاجرت نروژ روز پنجشنبه اعلام کرد شمار آوارگان افغان که از مناطق دورافتاده شمال نروژ عبور می کنند، از شمار آوارگان سوری بالاتر رفته است.
اداره مهاجرت نروژ در این باره اعلام کرد هجوم این آوارگان افغان در حالی است که بسیاری از آنها به احتمال زیاد به کابل باز گردانده خواهند شد. . . . .
به گزارش خبرگزاری رویترز از اسلو، «فرود فورفانگ » رئیس اداره مهاجرت نروژ در این باره به خبرنگاران گفت: «بسیاری از آوارگان از کشور افغانستان هستند و این موضوع مایه نگرانی ما شده است. آنها باید در این تلاش های خود تجدید نظر کنند.»
وی در ادامه گفت: «در فصل تابستان گذشته، بیشتر آوارگان سوری بودند که در شمال کشور تقاضای پناهندگی می کردند و تقریبا سه چهارم همه آنها از مرز عبور می کردند. اکنون 60 درصد آوارگانی که هر روز به مرز می رسند، تبعه افغان هستند.»
وی در ادامه گفت بسیاری از آوارگان افغان به اشتباه بر این باور هستند که می توانند بدون هیچ مشکل و مانعی، مجوز کار یا تحصیل دریافت کنند. این در حالی است که بسیاری از آنها به کابل بازگردانده خواهند شد.
مقامات نروژ عقیده دارند کابل شهری امن است. بسیاری از کشورهای اروپایی اخیرا شاهد افزایش ورود آوارگان افغانی به این کشورها بوده اند.

هیچ نظری موجود نیست: