صدای امریکا

۱۳۹۴ آذر ۱۸, چهارشنبه

ادامه درگیری در قندهار؛ ۳۷ غیرنظامی و ۹ مهاجم کشته شده‌اند

مهاجمان انتحاری از شامگاه دیروز به تیراندازی به سوی تاسیسات فرودگاه قندهار آغاز کردند
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که تلفات حمله مهاجمان انتحاری به محله‌ای در نزدیک فرودگاه قندهار، به ۳۷ کشته و ۳۵ زخمی رسیده است.
این وزارت در اعلامیه‌ای گفته که ۱۱ مهاجم انتحاری ساعت ۵:۳۰ شامگاه دیروز سه شنبه (۱۷ قوس/آذر) به این محله غیرنظامی، که شامل تعدادی خانه مسکونی، بازار و مدرسه می‌شود، حمله کردند.

در اعلامیه آمده که تا حال ۹ مهاجم کشته، یک مهاجم دیگر زخمی شده و فرد یازدهم هنوز به درگیری با نیروهای امنیتی ادامه می‌دهد.
وزارت دفاع گفته که در جریان نبرد بین این مهاجمان و نیروهای امنیتی ۳۷ غیرنظامی کشته و ۳۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند، اما جزئیات بیشتری درباره این افراد را اعلام نکرده است.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع افزوده که عملیات پاک‌سازی در این محله ادامه دارد.
پیشتر منابع محلی در قندهار گفته بودند که این مهاجمان پس از ورود به مدرسه و خانه‌های مسکونی به تیراندازی به سوی تاسیسات فرودگاه قندهار پرداختند و با نیروهای دولتی درگیر شدند.
صمیم اخپلواک، سخنگوی والی قندهار، پیش از ظهر امروز چهارشنبه، ۱۸ قوس/آذر، گفته بود که درگیری بین مهاجمان و نیروهای امنیتی در این محله پایان یافته است.
مقام‌های ولایت قندهار گفته‌اند که مهاجمان به کلاشنیکف و نارنجک مسلح بودند.
یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی گفت که مهاجمان در یک محلۀ مسکونی و یک مدرسه موضع گرفته و به درگیری با نیروهای امنیتی ادامه می‎دهند.
مامون درانی خبرنگار بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید که شمار زیادی از نیروهای امنیتی در محل درگیری مستقر شده‌اند.
ساکنان محلی می‌گویند که نیروهای دولتی مقررات منع رفت و آمد را در محل درگیری به اجرا گذاشته‌اند.
گفته می‌شود که تعدادی از مهاجمان وارد یک خانه شده و همه ساکنان آن را گروگان گرفته‌اند.
گروه طالبان گفته‌ که درگیری همچنان ادامه دارد و قاری یوسف احمدی سخنگوی این گروه مدعی شده که ده‌ها سرباز ارتش کشته، ده‌ها خانه ویران و چندین هواپیما در فرودگان منهدم شده‌اند.
این اظهارات از سوی منابع مستقل تایید نشده است.

هیچ نظری موجود نیست: