صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۷, دوشنبه

عدم تلاش دولت افغانستان برای توقف رادیوی داعش پرسش برانگیز است
رئیس دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان با اشاره به ادامه فعالیت رادیوی گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان اعلام کرد که عدم تلاش دولت برای توقف این رادیو پرسش برانگیز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «صدیق الله توحیدی» رئیس دفتر حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) گفت که رادیوی داعش با عنوان صدای خلافت هنوز هم در بخش‌هایی از ولایت ننگرهار فعال است و باید مقامات امنیتی و دولت کاری انجام دهند.
وی افزود: از کارانداختن این رادیو از لحاظ فنی کار ساده ای است؛ اما چرا حکومت به این موضوع اقدام نمی کند هنوز مشخص نیست.
رئیس دفتر نی تصریح کرد که فعالیت این رادیو علاوه بر تاثیرگذاری بر ذهنیت برخی افراد تهدید جدی برای خبرنگاران ولایت ننگرهار است.
«عطاء الله خوگیانی» سخنگوی ولایت ننگرهار پیش از این گفته بود که تلاش برای از بین بردن این رادیو آغاز شده است.
به گفته خوگیانی، رادیو «صدای خلافت» تنها در شهرستانهای «نازیان» ولایت  ننگرهار تا منطقه تورخم شنیده می‌شود و مردم کنر، لغمان و کل ننگرهار نمی‌توانند این رادیو را بشنوند، اما توجه به این موضوع که  گروه داعش در شرق افغانستان برنامه رادیویی دارد کمک تبلیغاتی برای این گروه تروریستی است.
این در حالی است که بسیاری از مقام‌های افغان در ننگرهار مرکز این رادیو را در خاک پاکستان می‌دانند و وزارت مخابرات و اطلاعات و فرهنگ افغانستان نیز این اظهارات را تایید کرده‌اند.
صدیق‌الله توحیدی پیش از این نیز گفته بود که تبلیغات گسترده درمورد برنامه‌های این رادیو از طریق رسانه‌ها؛ اهداف پیدا و پنهانی دارد.
این در حالی است که طالبان افغانستان گزارشی را در مورد سفر «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا به ننگرهار روی سایت رسمی خود منتشر کردند.
در بخشی از این گزارش آمده است: چند روز قبل از سفر وزیر دفاع آمریکا به ننگرهار، رادیوی اف‌ام قوی با نام «خلیفه» در بیشتر بخش‌های این ولایت آغاز به انتشار برنامه‌های خود کرد.
گفته می‌شود که این ایستگاه رادیویی و تجهیزات آن از داخل فرودگاه «جلال‌آباد» و یا از ساختمان اطلاعاتی امن راه‌اندازی می‌شود زیرا تبلیغات روزانه آن از آغاز تا پایان، فقط به اصول جهادی و شجاعت افغان‌ها توهین می‌کند.
طالبان افزودند: گزارش‌ها نشان می‌دهد که سرویس‌های ولایتی امنیت ملی در ننگرهار در کنار عناصر افغان داعش همکاری می‌کنند.

هیچ نظری موجود نیست: