صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۲۱, دوشنبه

سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی افغانستان در میزگرد تلویزیون آریانا: حکومت و رسانه ها زنان را برای زینت مجلس می خواهند

 

در برنامه «نگرش» تلویزیون «آریانا»، آصفه شاداب عضو مجلس نمایندگان افغانستان، سیما جوینده والی پیشین غور و سیلی غفار سخنگوی حزب همبستگی افغانستان به بررسی وضعیت زنان این کشور، نقش زنان در نظام سیاسی افغانستان و اقداماتی که باید برای تامین حقوق و مشارکت سیاسی زنان انجام شود، پرداختند.
سیلی غفار، سخنگوی حزب همبستگی افغانستان در پاسخ به پرسش مصطفی فیضی مجری برنامه «نگرش» گفت: مردان و زنانی که در پارلمان این کشور بر کرسی نمایندگی نشسته اند، از حال و روز مردم و از زنان افغانستان خبر ندارند و آنچه رسانه ها، دولت و نمایندگان پارلمان در رابطه با تامین حقوق زنان می گویند بیشتر نمایش تبلیغاتی است و از زنان به عنوان «زینت المجلس» استفاده تبلیغاتی می شود. سیلی غفار زنان افغانستان را به مبارزه مستقل برای احقاق حقوق خود فرا خواند و گفت:
"زنان افغانستان نباید منتظر بنشینند که این حکام فاسد حقوق آنان را تامین کند. اینهایی که الان در حاکمیت هستند به احزابی وابستگی دارند که جنایت و خیانت علیه زن کردند، زنها را سینه بریدند، زن را مورد تجاوز قرار دادند، زن را گوش و گلو بریدند، زن را سنگسار کردند، زن را تیرباران کردند. ما مبارزه کردیم برای مردم افغانستان به خصوص برای حق زن افغاستان، و مبارزه یگانه راهیست که داریم، زنان باید متحد شوند، باید منسجم شوند و خودشان با مبارزه پیگیر، حقوق خود را بدست بیاورند."

فیلم کامل برنامه «نگرش» را اینجا ببینید. www.youtube.com

منبع: www.hambastagi.orgهیچ نظری موجود نیست: