صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۲۳, چهارشنبه

ایران ۱۰ ملوان آمریکایی را بازداشت کرد!

• روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران از توقیف دو فروند شناور رزمی آمریکایی و دستگیری ۱۰ سرنشین آن ها توسط واحدهای سپاه در خلیج فارس خبر داد ...
روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از توقیف دو فروند شناور رزمی آمریکایی و دستگیری سرنشینان آن توسط واحدهای سپاه در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه اعلام کرد: در ساعت ۱۶:٣۰ سه شنبه مورخ ۲۲/۱۰/۹۴ دو فروند شناور رزمی امریکایی حامل ده تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.
بنابر اعلام روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در هنگام توقیف این شناورها، ناوگروه هواپیمابر 'ترومن' امریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است.
همچنین نیروی دریایی سپاه اعلام کرده است در زمان توقیف شناورهای رزمی امریکایی، ناوگروه هواپیمابر 'شارل دوگل 'فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب های بین المللی در حال گشت زنی بوده است.
روابط عمومی نیروی دریایی سپاه یادآور شده است: سرنشینان شناورهای امریکایی شامل ۹ مرد و یک زن با برخورد اسلامی رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه در سلامت کامل در محل مناسبی مستقر شده اند .
به گزارش ایرنا پیش ازاین برخی رسانه های خارجی به نقل از پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا -پنتاگون -گزارش داده بودند که قایق ها میان کویت و بحرین حرکت می کردند که تماس آنها با مقر فرماندهی شان قطع شد.
کوک گفت: ما با ایران در تماس بوده ایم و به ما اطمینان داده شده که خدمه و قایق ها بازگردانده خواهند شد.


خبرگزاری های خارجی نیز گزارش داده اند که پنتاگون اعلام کرد ایران دو قایق نیروی دریایی آمریکا را متوقف و ۱۰ سرنشین آن‌ها را بازداشت کرده است. جان کری با ظریف در این ارتباط تلفنی گفت‌وگو کرده است. آمریکا می‌گوید اطمینان یافته ملوان‌ها به زودی آزاد می‌شوند.
آمریکا شامگاه سه‌شنبه (۱۲ ژانویه/ ۲۲ دی) گفت اطمینان یافته است که این ملوان‌ها به سرعت آزاد و بازگردانده می‌شوند. به گفته یک مقام آمریکایی ایران به آمریکا اطلاع داده است که ملوان‌ها در امنیت به سر می‌برند و "فورا" اجازه خواهند یافت به سفر خود ادامه دهند.
جزیره کوچک "فارسی" در جنوب بوشهر و در میانه‌ی آبهای خلیج فارس مابین سواحل ایران و عربستان سعودی قرار دارد.
بنا بر گزارش‌ها٬ جان کری٬ وزیر امور خارجه آمریکا٬ درباره این موضوع فورا تلفنی با محمد جواد ظریف٬ همتای ایرانی خود٬ گفت‌وگو کرده است. یک مقام آمریکایی به اسوشیتد پرس گفته است که جان کری "خود شخصا درباره این موضوع با ظریف وارد گفتگو شد تا به نتیجه برسد."

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲٣ دی ۱٣۹۴ -  ۱٣ ژانويه ۲۰۱۶


هیچ نظری موجود نیست: