صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۱۴, دوشنبه

پایان حمله بر کنسولگری هند در مزارشریف

نیروهای ویژه ارتش افغانستان برای برخورد با مهاجمان وارد ساختمان شدند
مقامات ولایت بلخ اعلام کرده‌اند که حمله مهاجمان مسلح بر کنسولگری هند در مزارشریف با از پا در آمدن مهاجمان به پایان رسیده‌ است.
محمد شفا سعادت، یکی از فرماندهان نیروهای ویژه ارتش افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که سه مهاجم مسلح از دیشب تا حال در یک ساختمان نزدیک کنسولگری هند جابجا شده بودند، امشب از سوی نیروهای ویژه ارتش از پا در آمدند و آنها اکنون این ساختمان را به پلیس سپرده‌اند.

عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ، نیز دقایق پیش در صفحه فیسبوک خود نوشت: "همین لحظه مخفى‌گاه مهاجمان در نزدیکى قنسولگرى هند در مزار شریف از وجود دشمن تصفیه و ساحه در کنترل نیرو هاى امنیتى قرار گرفت و مهاجمان از بین برده شدند و در حال حاضر جستجوى تعمیر (ساختمان) مذکور جریان دارد."
نور محمد فیضی، سرطبیب شفاخانه حوزوی مزارشریف گفت که در این حمله یک عضو نیروی امنیتی افغانستان کشته شده، ۶ نظامی و ۴ غیرنظامی زخمی شدند.
نرندرا مودی، نخست وزیر هند در صفحه توییتر خود نوشته‌است: "از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی ملی افغانستان برای خنثی کردن حمله تروریستان در مزارشریف عمیقا سپاسگزاری می‌کنم."
افراد مسلح یکشنبه شب، ١٣ جدی (دی) وارد ساختمانی در نزدیکی کنسولگری هند در مزار شریف شدند و از آنجا اقدام به تیراندازی به ساختمان کنسولگری هند کردند.
این درگیری در تمام طول شب گذشته ادامه داشت و در جریان امروز با ورود نیروهای کماندوی ارتش، شدت بیشتر یافت.
عنایت شهیر، گزارشگر بی‌بی‌سی در مزار شریف، می‌گوید پنجره‌های ساختمانی‌که مهاجمان در آن جابجا شده بودند، ضد گلوله بوده و مهاجمان پس از هجوم نیروهای ویژه ارتش به یک اتاق امن در طبقه چهارم این ساختمان پناه گرفته بودند.
او گفت که این ساختمان در شش ماه گذشته خالی بوده و فقط دو محافظ داشت.

هیچ نظری موجود نیست: