صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۲۴, پنجشنبه

ملوان های آمریکایی آزاد شدند

• سپاه پاسداران از آزادی ۱۰ ملوان بازداشت شده ی آمریکایی خبر داد. سپاه مدعی شده که ورود غیرقانونی و غیرمجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آب های ایران در خلیج فارس غیرعمدی بوده است ...
روابط عمومی سپاه پاسداران در اطلاعیه ای از آزادی ۱۰ ملوان بازداشت شده ی آمریکایی خبر داد. در این اطلاعیه اشاره شده که برای سپاه پاسداران قطعی شده که ورود غیرقانونی و غیرمجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آب های ایران در خلیج فارس غیرعمدی بوده است.

سپاه پاسداران پیشتر مدعی شده بود در پی ورود غیرقانونی و غیرمجاز دو فروند شناور رزمی آمریکایی به آب های جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و در حوالی جزیزه فارسی در عصر روز گذشته (سه شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲۲ ) این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه متوقف و سرنشینان آن که ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند، دستگیر شدند.
این اطلاعیه با تأکید بر اینکه «آمریکایی ها متعهد شدند که دچار اشتباهات مجدد نشوند» آورده است: تفنگداران دریایی دستگیر شده با نظارت شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب های بین المللی رها شدند.
پیش از این سخنگوی سپاه پاسداران ایران آزادی سریع تفنگداران آمریکایی بازداشتی در ایران را گمانه‌زنی دانسته بود.اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲٣ دی ۱٣۹۴ -  ۱٣ ژانويه ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: