صدای امریکا

۱۳۹۴ بهمن ۹, جمعه

فرمانده پیشنهادی آمریکا: وضع افغانستان رو به وخامت است

ژنرال جان نیکلسون، فرمانده پیشنهادی نیروهای آمریکایی و بین‌المللی در افغانستان، معتقد است که اوضاع امنیتی در افغانستان "رو به وخامت" است.
کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا باید ماموریت ژنرال نیکلسون را تایید کند و او در جلسه‌ای با اعضای این کمیته شرکت کرد.
جان مک کین، رئیس کمیته، در آغاز جلسه گفت با توجه به پیروزی‌های طالبان در چند ماه اخیر و ظهور گروه موسوم به دولت اسلامی در افغانستان، بسیاری معتقدند وضعیت امنیتی در افغانستان رو به وخامت است و نه بهبودی.

به گزارش آسوشیتدپرس ژنرال نیکلسون در پاسخ گفت: "قربان، من با برآورد شما موافقم." او در ادامه اضافه کرد که باید وجود "سطحی از خشونت" را در افغانستان پذیرفت.
جان "میک" نیکلسون به عنوان فرمانده بعدی نیروهای بین‌المللی در افغانستان معرفی شده‌ است.
در ۱۸ ماه گذشته ژنرال جان کمبل، فرمانده نیروهای بین‌المللی در افغانستان بوده است.
جان نیکلسون در حال حاضر فرمانده نیروهای زمینی ناتو است. او قبلا هم در افغانستان ماموریت‌هایی داشته و زمانی رئیس ستاد عملیات‌ ناتو در افغانستان بوده است.
در یک سال گذشته ماموریت نیروهای بین‌المللی بیشتر در بخش‌های تجهیز، مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغان محدود بود.
نیروهای افغان که مسئولیت تامین امنیت سراسر افغانستان را به عهده گرفتند، با چالش‌های زیادی امنیتی روبرو شدند، از جمله سقوط مقطعی ولایت قندوز به دست نیروهای طالبان.
ژنرال نیکلسون در جلسه امروز سنا گفت نباید اجازه داد که قندهار سقوط کند. در این جلسه سناتورهای جمهوری‌خواه از برنامه باراک اوباما برای خروج از افغانستان انتقاد کردند.
افزون بر جنگ با گروه طالبان و شبکه‌ حقانی، نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، هم دردسر جدیدی برای نیروهای امنیتی افغان ایجاد کرد.
ژنرال جان آلن، فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی در افغانستان، صبح روز پنجشنبه در صحبت با رادیو ۴ بریتانیا گفت که آمریکا نباید افغانستان را در وضعیت کنونی رها کند. او گفت نخست باید حمایت هوایی از نیروهای افغان صورت بگیرد و در قدم بعدی باید تا سال‌ ۲۰۲۰ در آن کشور با شمار نیروهای بیشتری باقی بماند.
ژنرال آمریکایی خواستار 'انعطاف‌پذیری' در برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شد

هیچ نظری موجود نیست: