صدای امریکا

۱۳۹۴ دی ۱۶, چهارشنبه

گارد ساحلی ترکیه جسد ۲۱ پناهجوی غرق‌شده را پیدا کرد

• اجساد ۲۱ پناهجو در سواحل دریای اژه در ترکیه پیدا شدند. سه تن از غرق‌شدگان کودک بوده‌اند. گفته می شود این پناه جویان اهل سوریه بوده اند ...
اجساد ۲۱ پناهجو در سواحل دریای اژه در ترکیه پیدا شدند. سه تن از غرق‌شدگان کودک بوده‌اند. هنوز گزارشی در مورد هویت این پناهجویان در دست نیست. عملیات جستجو برای یافتن بازماندگان احتمالی آغاز شده است.

به گزارش دویچه وله، گارد ساحلی ترکیه احتمال می‌دهد که قایق حامل این پناهجویان در ساعات بامداد دوشنبه (۱۴ دی/ ۴ ژانویه) در مسیر جزیره لسبوس واقع در یونان غرق شده است. امدادگران جسد ۱۱ پناهجو را در ساحل آیولیک و جسد ۱۰ تن دیگر را در ساحل دیکیلی پیدا کردند. حرکت امواج آب این اجساد را به ساحل آورده بود.
سه تن از غرق‌شدگان کودک بوده‌اند.
در حال حاضر یک فروند هلیکوپتر و سه کشتی گشت عملیات جستجو برای یافتن بازماندگان احتمالی را آغاز کرده‌اند. تا کنون ۸ تن زنده از آب نجات داده شده‌اند.
هنوز در مورد هویت پناهجویان غرق‌شده گزارشی منتشر نشده است.
جزیره لسبوس در ده کیلومتری سواحل ترکیه قرار دارد و مقصد شمار زیادی از پناهجویانی به شمار می‌رود که خواهان رسیدن به اروپا هستند. در ماه‌های گذشته چند صد هزار پناهجو از همین مسیر خود را به اروپا رسانده‌اند.
بیشتر این پناهجویان سوری بوده‌اند.
ترکیه می‌گوید که از آغاز اوج‌گیری بحران داخلی در سوریه ۲/۲ میلیون پناهجوی سوری را در خاک خود جای داده است. دولت ترکیه ۲۵ اقامتگاه موقت را برای اسکان پناهجویان اختصاص داده است.
با این حال بیشتر پناهجویان سوری به دلیل کمبود جا در خارج از این پناهگاه‌ها اقامت دارند و هیچ‌گونه کمکی دریافت نمی‌کنند.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۵ دی ۱٣۹۴ -  ۵ ژانويه ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: