صدای امریکا

۱۳۹۴ بهمن ۲۹, پنجشنبه

شمار تلفات انفجار آنکارا به ۲۸ نفر رسید

• در پی انفجاری خونین در پایتخت ترکیه دست کم ۲۸ نفر کشته و ۶۱ نفر زخمی شده اند. ارتش ترکیه تأیید کرده که انفجار، اتوبوس حامل نظامیان را هدف قرار داده است ...

در پی انفجاری خونین در پایتخت ترکیه سفر نخست‌وزیر این کشور به بروکسل لغو شد. ارتش ترکیه تأیید کرده که انفجار، اتوبوس حامل نظامیان را هدف قرار داده است. مقامات ترکیه می‌گویند، دست کم ۲۸ نفر کشته و ۶۱ نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش دویچه وله، شبکه‌ خبری "سی‌ان‌‌ان ترک" می‌گوید، به دنبال وقوع انفجاری مهیب در آنکارا، پایتخت ترکیه سفر احمد داوداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه به بروکسل لغو شد. قرار بود در این سفر درباره بحران پناهجویان بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
ستاد فرماندهی ارتش ترکیه این خبر که انفجار اتوبوس حامل پرسنل ارتش را هدف قرار داده تأیید کرده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی NTV این انفجار در نزدیکی یک منطقه مسکونی متعلق به نظامیان عالی‌‌رتبه رخ داده است.
نعمان کورتولموس، معاون نخست‌وزیر ترکیه و سخنگوی دولت شامگاه چهارشنبه (۱۷ فوریه/ ۲۸ بهمن) از دست کم ۲۸ کشته و ۶۱ زخمی سخن گفت. او ضمن اعلام رقم قربانیان گفت که دولت تمام تلاش خود را برای شناسایی عوامل این "سوءقصد بزدلانه" به کار خواهد بست.
گفته می‌شود در جوار یک کاروان از اتوبوس‌های ارتش، یک بمب جاسازی شده در خودرو نیز منفجر شده است.
این سوءقصد در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه شامگاه چهارشنبه رخ داد، هنگامی که اتوبوس حامل نظامیان در برابر یک چراغ قرمز راهنمایی توقف کرد.
به گزارش شبکه سی‌ان‌ان ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه نیز سفر فردا پنجشنبه ۱۸ فوریه خود به آذربایجان را لغو کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: