صدای امریکا

۱۳۹۴ بهمن ۲۵, یکشنبه

آینده روشنی برای آغاز روند مذاکرات صلح افغانستان وجود ندارد

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که باوجود انتظار شورای عالی صلح و مردم افغانستان برای برگزاری هرچه سریع‌تر روند مذاکرات صلح این کشور اما آینده روشنی در این زمینه قابل پیش‌بینی نیست.

به گزارش دفتر منطقهای خبرگزاری تسنیم، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان و کشورهای آسیای میانه اعلام کرد که در حال حاضر آینده روشنی برای راه‌اندازی روند صلح افغانستان قابل پیش‌بینی نیست.
وی اظهار داشت: در مورد آغاز روند مذاکرات صلح حکومت افغانستان و طالبان مسلح باید در پاییز سال جاری میلادی صحبت کرد.
کابلوف به اینترفکس گفت: مذاکرات مستقیم بین حکومت افغانستان و طالبان مسلح برای آغاز روند صلح در آینده نزدیک برگزار نخواهد شد.
نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد: شورای عالی صلح افغانستان در انتظار هستند تا هرچه سریع‌تر مذاکرات مستقیم برای برقراری صلح بین دوطرف برگزار شود.
این در حالی است که «احمد ضیاء مسعود» نماینده ویژه رئیس‌جمهور افغانستان نیز در این باره گفته بود: طالبان از موضع و خواسته‌های خود در برابر حکومت افغانستان کوتاه نمی‌آیند و مذاکرات صلح وقت تلف کردن است.
نماینده ویژه رئیس‌جمهور افغانستان در جمع سران جهادی ولایت تخار در شمال این کشور تأکید کرد: طالبان می‌‌خواهند برای سازماندهی حملات آینده خود وقت بخرند.

هیچ نظری موجود نیست: