صدای امریکا

۱۳۹۴ بهمن ۱۵, پنجشنبه

"افغانستان به تعهد بلندمدت آمریکا نیاز دارد"

فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت، آمریکا باید تعهدات بلندمدت به افغانستان بدهد تا از بدتر شدن اوضاع در این کشور و همچنین وقوع حملات علیه نیروهای غربی توسط شبه نظامیان جلوگیری به عمل آورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ژنرال جان کمپبل، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در مقابل کمیته‌ای در کنگره آمریکا حاضر شد و اعلام کرد، درحالیکه نیروهای افغان عملکرد خوبی از خود برای مقابله با شبه نظامیان نشان داده‌اند آمریکا باید به حمایت خود از دولت کابل برای شکست طالبان، القاعده و شبکه حقانی ادامه دهد.
وی ادامه داد: این مساله در حال حاضر اهمیت دارد که تهدیدهای موجود در افغانستان مانع از گذار صلح آمیز قدرت در این کشور می‌شود. این تهدیدها نیازمند توجه کامل و مداوم ما برای رسیدن به صلح است. همچنین حمایت مالی باید از دولت افغانستان صورت گیرد که من تخمین می‌زنم تا 2024 ادامه پیدا کند.
مقام‌های وزارت دفاع آمریکا نسبت به حضور داعش در برخی از ولایات افغانستان نیز هشدار داده و کاخ سفید اختیارات گسترده نظامی برای هدف قرار دادن داعش داده است.
جان کمپبل ادامه داد: اگر در این خیال و تصور باشیم که فعالیتمان را در افغانستان متوقف کنیم و به دنبال کار خود برویم یا شبه نظامیان دیگر به اروپا یا آمریکا حمله نکنند، سخت در اشتباه هستیم. ما باید به تعهدات بلندمدت خود در قبال افغانستان پای بند باشیم.
وی در ادامه گفت: از 407 منطقه در افغانستان، ‌26 منطقه تحت کنترل شبه نظامیان است و 94 مورد دیگر در معرض خطر قرار دارد. 

هیچ نظری موجود نیست: