صدای امریکا

۱۳۹۴ اسفند ۲۴, دوشنبه

انفجار در آنکارا: ۳۴ کشته و ۱۲۵ نفر زخمی

• به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی. وی. ترکیه شامگاه روز یکشنبه بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز آنکارا ده ها تن کشته و ۱۲۵ نفر زخمی شدند. ...
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شبکه تلویزیونی NTV ترکیه گزارش داد: ساعت ۱۹ به وقت محلی یک بمب نزدیک یک ایستگاه اتوبوس در میدان کیزیلای آنکارا منفجر شده است.

بنا بر گزارش منابع رسمی این انفجار تاکنون ٣۴ کشته و ۱۲۵ زخمی برجای گذاشته است. حال ۱۹ نفر از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

شبکه خبری ان. تی.وی اعلام کرد: انفجار هنگامی روی داده که یک خودرو خود را به یک اتوبوس کوبیده و به نظر می‌رسد که انفجار رخ داده ناشی از بمب کارگذاشته شده در داخل خودرو بوده است.

براساس گزارشات، چندین خودرو در محل انفجار آتش گرفته و آمبولانس‌ها و ماشین‌های پلیس به صحنه این انفجار رفته‌اند. پلیس منطقه را بسته و به خبرنگاران و مردم اجازه نزدیک شدن به محل حادثه را نمی‌دهد. این احتمال وجود دارد که انفجار دیگری نیز در منطقه رخ دهد که ناشی از یک بمب احتمالی دیگر است.

سفارت آمریکا در آنکار دو روز پیش نسبت به یک حمله تروریستی هشدار داده بود.

انفجار امروز عصر (یکشنبه) در آنکارا چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یک خودروی بمب‌گذاری شده دیگر اتوبوس حامل پرسنل نظامی ارتش ترکیه را در آنکارا هدف قرار داد و در آن واقعه ۲۹ تن کشته شدند.

محلی که در بلوار آتاتورک در منطقه «کیزیلایKızılay» آنکارا انفجار رخ داده، جایی است که دفتر نخست وزیر و بسیاری از وزارتخانه‌ها در نزدیکی آن واقع شده‌ است. تا کنون هیچ جریانی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است. وزیر کشور در گفتگوی رسانه ای اعلام کرد که تا روز دوشنبه گزارش تحقیقات پلیس اعلام می شود. در زمان انفجار طیب اردوغان در آنکارا نبود.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٣ اسفند ۱٣۹۴ -  ۱٣ مارس ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: