صدای امریکا

۱۳۹۴ اسفند ۲۵, سه‌شنبه

روسیه نیروهای خود را از سوریه خارج می کند

• خبرگزاری دولتی روسیه گزارش داده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، فرمان خروج نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده است. بر اساس این دستور، خروج نیروهای روسی از ۱۵ مارس آغاز می‌شود ...
خبرگزاری دولتی روسیه گزارش داده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، فرمان خروج نیروهای این کشور از سوریه را صادر کرده است. بر اساس این دستور غیرمنتظره، خروج نیروهای روسی از فردا سه‌شنبه ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) آغاز می‌شود.

به گزارش بی بی سی بر اساس بیانیه کرملین، رئیس جمهوری روسیه گفته است که هدف اصلی نیروهای مسلح روسیه در سوریه محقق شده است.
این بیانیه می‌گوید با خارج کردن بخش اعظم نیروهای نظامی روسیه از سوریه موافقت شده است.
رئیس جمهور روسیه همچنین دستور تقویت نقش روسیه در روند صلح برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه را صادر کرده است.
به گفته دمیتری پسکوف، وزیر دفاع روسیه، پوتین تصمیم خود را در یک تماس تلفنی به اطلاع بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه رسانده است.
ریاست جمهوری سوریه هم در بیانیه‌ای توافق دو رئیس جمهور برای خروج واحدهای نیروهای هوایی روسیه را تایید کرده است.
پوتین امروز دوشنبه ۱۴ مارس به وزرای دفاع و خارجه خود گفت که با وجود خارج شدن بخش عمده نیروهای روسیه، پایگاه‌های نظامی این کشور در سوریه - پایگاه دریایی تارتوس و پایگاه هوایی حمیمیم - همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
هواپیاهای نیروی هوایی روسیه، مهر ماه گذشته عملیات خود برای انهدام مواضع نیروهای مخالف دولت سوریه را آغاز کردند و در بیش از پنج ماه گذشته، حملات موثری را علیه این نیروها به انجام رساندند. 


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۴ اسفند ۱٣۹۴ -  ۱۴ مارس ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: