صدای امریکا

۱۳۹۵ فروردین ۱۰, سه‌شنبه

حملات ترکیه به مناطق کردنشین، به کشتارهای تازه ای انجامید

• به گفته محافل امنیتی، در مناطق کردنشین جنوب شرقی ترکیه در ایام عید پاک در مجموع نزدیک به ۳۰ سرباز و کردهای حزب "پ‌ک‌ک" جان خود را از دست دادند ...
به گفته محافل امنیتی، در مناطق کردنشین جنوب شرقی ترکیه در ایام عید پاک در مجموع نزدیک به ۳۰ سرباز و کردهای حزب "پ‌ک‌ک" جان خود را از دست دادند.

به گزارش دویچه وله، ارتش ترکیه اعلام کرد که تنها در شهر "نصیبین" واقع در جنوب ترکیه در مرز سوریه، ۲۵ تن از جنگجویان حزب "کارگران کردستان" (پ‌ک‌ک) کشته شده‌اند. به گفته محافل امنیتی، دو سرباز نیز جان خود را از دست داده‌اند.
به گزارش ارتش ترکیه، نیروهای حزب ممنوع "پ‌ک‌ک" در ساختمانی مواد منفجره را به آتش کشاندند.
ارتش ترکیه ماه‌هاست می‌کوشد نیروهای "پ‌ک‌ک" را از شهرهایی چون "نصیبین" در جنوب کشور بیرون براند.
خشونت در این منطقه از زمان نقض یک آتش‌بس دو ساله در ماه ژوئیه گذشته بسیار بالا گرفته است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، هفته گذشته گفت که تا کنون ۳۰۰ نیروی امنیتی این کشور کشته شده‌اند. او گفت که شمار کشته‌شدگان طرف مقابل ده برابر این تعداد است.
حزب دموکراتیک خلق‌ها تصریح کرد که از ماه دسامبر سال گذشته ۲۰۱۵ صدها غیرنظامی بر اثر عملیات نظامی کشته شده‌اند.
شامگاه پنج‌شنبه گذشته (۲۴ مارس / ۵ فروردین) در پی حمله‌ای که در منطقه کردنشین صورت گرفت سه سرباز کشته و ۲۲ نفر زخمی شدند.
به گفته مقامات ترکیه، مهاجمان در برابر یک پاسگاه پلیس در "مرمر" یک خودرو حاوی مواد آتش‌زا را منفجر کردند و سپس به روی نیروهای امنیتی آتش گشودند. مقامات ترکیه می‌گویند که مسئول این حمله نیز "پ‌ک‌ک" بوده است.

ترکیه از سه سمت شهر گور را توپ باران می‌کند
نیروهای دولت ترکیه بی‌محابا به شهر گور شمال کردستان حمله می‌کنند. در این شهر که مقاومت مردمی و ی.پ.س در شانزدهمین روز ادامه دارد, نظامیان ترک از سه سمت محلات جمهوریت و گونگور را توپباران می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فرات، مقاومت در شهرستان گور علیه حملات نیروهای دولت ترکیه شانزده روز است بی‌وقفه ادامه دارد. نیروهای ی.پ.س و شاخه زنان آن بی‌وقفه علیه حملات نیروهای دولت ترکیه با تانک و توپ, مقاومت می‌کنند.
هرچند نیروهای دولت ترکیه از سه سمت با تانک و توپ به محلات حمله می‌کنند, اما نیروهای مدافع غیرنظامیان اجازه نمی‌دهند نظامیان ترک وارد محلات شوند.
نیروهای دولت ترک با مقاومت گسترده روبرو شده‌اند و در این اواخر بر حمله به محلات جمهوریت, زاگرس و گونگور افزوده‌اند. نیروهای گردان افلر و فرماندهی هنگ مرزی ترکیه در مسیر شهرستان شمذینان با تانک و توپ محلات گور را توپباران می‌کنند.
بر اثر حملات توپخانه‌ای نظامیان ترک صدها ساختمان ویران شده‌اند. واحدهای آتشنشانی خواستند وارد محلات شهر شوند اما از سوی نیروهای دولت ترکیه با ممانعت روبرو شدند.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۹ فروردين ۱٣۹۵ -  ۲٨ مارس ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: