صدای امریکا

۱۳۹۵ فروردین ۵, پنجشنبه

هشدار مجدد آمریکا درباره اوضاع سیاسی-امنیتی افغانستان در سال ۲۰۱۶

مدیر اطلاعات ملی آمریکا بار دیگر در طول چند ماه گذشته در رابطه با پیچیده شدن اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «جیمز کلپر» مدیر اطلاعات ملی آمریکا همچنان تأکید می‌کند که در سال جدید حملات طالبان در افغانستان، ادامه خواهد داشت.

کلپر می‌گوید: وضعیت سیاسی - نظامی در افغانستان کاملاً پیچیده است. وضعیت جنگ در سال جاری میلادی نسبت به سال 2015 در افغانستان بسیار شدیدتر خواهد شد و مردم افغانستان هم‌چنان شاهد حملات پیوسته طالبان خواهند بود.
مدیر اطلاعات ملی آمریکا پیش از این نیز نسبت به سقوط سیاسی افغانستان در سال 2016 هشدار داده بود اما رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان سال جاری میلادی را سال ثبات و بقای افغانستان می‌خوانند.
از سوی دیگر واشنگتن پست گزارش داده است که آمریکا با گرم شدن هوا در افغانستان و آغاز فصل جدید جنگی گروه طالبان تصمیم دارد که در مورد پیشنهادات جنرال کمپبل فرمانده سابق نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان را مورد بررسی قرار خواهد داد.
این مقام نظامی آمریکا، اخیرا به دولت واشنگتن پیشنهاد کرده بود که در مورد حضور نظامیان  آمریکایی در افغانستان بازنگری کند. وی همچنین خواستار آغاز حملات هوایی علیه طالبان شده بود.
آمریکایی‌ها در حالی به ادامه حضورشان در افغانستان فکر می‌کنند که گروه طالبان به صورت رسمی اعلام کرده است تا زمان حضور حتی یک سرباز خارجی در افغانستان در پای میز مذاکرات صلح حاضر نخواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: