صدای امریکا

۱۳۹۵ فروردین ۵, پنجشنبه

رائول کاسترو: به تحریم ها پایان دهید!

• رائول کاسترو در سخنرانی خود به هنگام دیدار با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: تحریم مهم ترین مانع توسعه برای مردم کوبا است. به همین خاطر لغو آن برای عادی سازی روابط حیاتی است ...

مورنینگ استار - برگردان هاتف رحمانی: رائول کاسترو بر درخواست مردم خود برای پایان دادن به تحریم غیر قانونی ۵۵ ساله امریکا تاکید کرده است.
رهبر انقلابی در کنار باراک اوباما رئیس جمهور امریکا متعاقب دیدار تاریخی رو در روی آن ها، سخنرانی کرد.
او گفت "تحریم مهم ترین مانع توسعه برای مردم کوبا است. به همین خاطر لغو آن برای عادی سازی روابط حیاتی است."
کاسترو ضمن پذیرش "تفاوت های ژرف" بین دو کشور از زمان آزادی پنج کوبایی زندانی سیاسی از زندان های امریکا در سال ۲۰۱۴؛ برای ایجاد فضای جدید تنش زدایی بین دو کشور اظهار خوش بینی کرده بود.
او گفت: "ما برداشتن گام هایی برای ایجاد نوع جدیدی از رابطه را آغاز کرده ایم، رابطه ای که هرگز پیش از این بین کوبا و ایالات متحده وجود نداشته است.
ما باید هنر هم زیستی متمدنانه را، که به معنی پذیرفتن و احترام به تفاوت هاست تجربه کنیم."
زمانی که یک گزارشگر امریکایی در باره زندانی های سیاسی در کوبا پرسید؛ آقای کاسترو روزنامه نگار را با در خواست هویت زندانی به چالش کشید. او گفت: "کدام زندانی های سیاسی؟ یک نام یا نام هایی به من بدهید. قبل از پایان امشب آن ها آزاد خواهند شد."
از او پرسیده شد آیا دونالد ترامپ یا هیلاری کلینتون را بعنوان رئیس جمهور آینده امریکا ترجیح می دهد، آقای کاسترو تنها خندید و گفت: "من نمی توانم در ایالات متحده رای بدهم."
آقای اوباما اواخر دیروز - پس از شکست در انجام تعهد انتخاباتی ۲۰۰٨ خود که به بستن اردوگاه زندان ساحلی گوانتانامو در خاک اشغال شده کوبا تعهد کرده بود- با مخالفان کوبایی ملاقات کرده، و در آن جا پذیرفته بود که برای میزبان خود در باره حقوق بشر سخنرانی کند.
او روز دوشنبه گفت: "ما مایلیم به طرف داری از حقوق بشر جهانی، از جمله آزادی بیان و اجتماع و مذهب بی پرده سخن بگوییم"
آقای کاسترو با گفتن آن که "ما مخالف استاندارد دو گانه در باره حقوق بشر هستیم" به این اظهارات پاسخ داد.
سیلویو رودریگز خواننده مشهور کوبایی در وبلاگ خود نوشت: "به راحتی فراموش می شود که این ستیزه وحشتناک به خاطر آن آغاز شد که همسایه های ما این واقعیت را که ما تصمیم می گیریم در کشور خودمان چه باید بکنیم، نتوانستند بپذیرند."
او گفت امریکا "در اینجا به رخ دادن هر آن چه آن ها می خواستند معتاد بود" و "نه تنها سخن ما را نا دیده گرفتند بلکه علیه ما جنگ به راه انداختند". 

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۴ فروردين ۱٣۹۵ -  ۲٣ مارس ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: