صدای امریکا

۱۳۹۵ خرداد ۲۱, جمعه

تهدیدهای تروریستی منطقه ای در کانون توجه روسیه قرار دارد

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه پیش از شرکت در نشست سه جانبه تهران با موضوع مبارزه با تروریسم، گفت: مسکو نمی تواند در برابر تهدیدهای تروریستی در سوریه، لیبی، عراق و افغانستان بی تفاوت بماند بلکه به آن توجه ویژه ای دارد.
به گزارش ایرنا، نشست تهران ديروز با حضور وزیران دفاع جمهوری اسلامی ایران، روسیه و سوریه در چارچوب همگرایی های سه جانبه در مبارزه با تهدیدهای تروریستی منطقه ای و بررسی دستاوردهای این همکاری ها برگزار می می شود. 
خبرگزاری روسیا سگودنیا امروز به نقل از سخنان شویگو در دیدار با قربانعلی بردی محمداف رییس جمهوری ترکمنستان نوشت: با درک تهدیدهای موجود در شرایط حاضر نمی توانیم واقعیت های فعالیت تروریست ها را نادیده بگیریم.
وی اظهار کرد: حضور تروریسم بین المللی در منطقه بویژه افغانستان (مناطق مجاور آسیای میانه) نگران کننده است و همزمان تهدیدهای تروریسم در سوریه، لیبی و عراق وجود دارد که باید با دقت به آنها توجه کنیم و روسیه نیز این رویکرد را در دستور کار قرار داده است.
محورهای نشست تهران با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع ایران، ارتشبد سرگئی شویگو و سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه بررسی آخرین تحولات منطقه و راه های تقویت وگسترش مبارزه با تروریسم اعلام شده است.
بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی عربی بویژه عربستان سعودی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را در گروه های داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور را در پی داشته است. 
پس از زمین گیر شدن گروه های تروریستی با همکاری نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری در طول هشت ماه سرکوب هوایی و زمینی تروریست ها و شکست سناریوی ساقط کردن حکومت سوریه، آمریکا با پذیرش برقراری آتش بس، مجبور به قبول پیشنهاد روسیه و ایران برای از سرگیری مذاکرات طرف های سوری شد. 
سیاست های نظامی و دخالت های مکرر آمریکا و غرب در امور داخلی لیبی و عراق نیز سبب شده این دو کشور گرفتار پدیده تروریسم تکفیری بویژه داعش شوند.

هیچ نظری موجود نیست: