صدای امریکا

۱۳۹۵ شهریور ۲۳, سه‌شنبه

شهرهای ارواح در سوریه

امیرهوشنگ اطیابی

• شهرهای ارواح در سوریه محصولی است از دخالت قدرت های خارجی جهانی و منطقه ای و فعالیت سازمان های اطلاعاتی و نیروهای نظامی ویژه ی آن ها برای تبدیل مخالفان سیاسی به گروهای جهادی نظامی-مذهبی. ویدئوها را ببینید ...

شهرهای ارواح در سوریه محصولی است از دخالت قدرت های خارجی جهانی (امریکا، انگلستان و ناتو) و منطقه ای (ترکیه، عربستان، اردن، اسرائیل، قطر و..) و فعالیت سازمان های اطلاعاتی و نیروهای نظامی ویژه ی آن ها برای تبدیل مخالفان سیاسی به گروهای جهادی نظامی-مذهبی (بیش از هزار گروه جهادی مسلح بر اساس آخرین برآوردها)، تجهیزشان با پیشرفته ترین سلاح ها، آموزش نظامی و تامین مالی آن ها؛ و مقابله ی نظامی حکومت سوریه و پشتیبانانش (روسیه، ایران، حزب الله، گروه های شیعه ی عراقی و چین) با آنهاست.
نقطه ی آغاز این فاجعه، دیکتاتوری، فساد، سرکوب، فرقه گرایی حکومت سوریه و در نتیجه فروپاشی وحدت ملی کشور و سوء استفاده ی غرب و متحدین محلی آن برای پیشبرد سیاست تغییر رژیم در کشوری مستقل بود.
نتیجه، مهاجرت و آوارگی بیش از نیمی از جمعیت کشور و کشتار چهارصد هزارنفر از مردم بوده است. صدها هزار معلول را هم به آن ها اضافه کنید. تمدن در مناطقی که جنگ داخلی در آن ها رخ داده نابود شده است و وحشیگری انسان ها به نهایت خود رسیده است.
این شهرها از سکنه خالی شده و تنها گروه های مسلح مزدوری در آن ساکنند که حرفه شان چیزی جز جنگ، تخریب، کشتار و خدمت به مرگ نیست. فقط تصور کنید که شهر، محله و خانه ای که در آن زندگی می کنید به این روز افتاده باشد. به این ویدیوها مراجعه کنید:

شهرهای عندان و حریتان در شمال غرب حلب و شهر مورِک در شمال حماه:
www.youtube.com

شهر حریتان در حومه ی شمال غرب حلب:
www.youtube.com

شهر جُبَر در حومه ی شرق دمشق:
www.youtube.com

همچنین به مجموعه ویدیوهای کانال یوتوب «آر اند یو» (R & U) که از منابع مخالفین و پشتیبانان حکومت سوریه تهیه شده است مراجعه کنید تا با فاجعه ی جنگ های نیابتی، دخالت خارجی، افراطی گری، نظامی گری، تجارت اسلحه و بمباران هوایی آشنا شوید و منادیان آن را بشناسید:
www.youtube.com

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۱ شهريور ۱٣۹۵ -  ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: