صدای امریکا

۱۳۹۵ شهریور ۲۹, دوشنبه

شمار قربانیان حمله به نمازجمعه در پاکستان از ۳۰ نفر گذشت

• شمار جان باختگان انفجار انتحاری ظهر روز گذشته هنگام اقامه نماز جمعه در یکی از مساجد مناطق شمال غربی پاکستان، از ۳۰ نفر گذشت. گروه تروریستی 'جماع الاحرار' عامل این انفجار بوده است ...
شمار جان باختگان انفجار انتحاری ظهر روز گذشته هنگام اقامه نماز جمعه در یکی از مساجد مناطق شمال غربی پاکستان، از ٣۰ نفر گذشت.براساس گزارش رسانه های پاکستان به نقل از منابع بیمارستانی، بر اثر این عملیات انتحاری که موجب انفجار شدید و آوار شدن سقف مسجد بر سر نمازگزارن در منطقه قبیله ای 'مُهمند ایجنسی' در نزدیکی مرزی افغانستان شد، دهها نفر دیگر مجروح شده اند.
به گزارش ایرنا، پلیس گفته است فرد انتحاری توانست کمربندی انفجاری خود را دم درب ورودی مسجد منفجر کند.
گروه تروریستی 'جماع الاحرار' از شاخه های منشعب شده از طالبان که گفته می شود با گروه ترویستی داعش در ارتباط است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.
این حمله تنها سه روز پس از عید قربان انجام شد.
ساکنان منطقه مهمند ایجنسی، از مردم اهل تسنن هستند.
مهمند ایجنسی واقع در مناطق قبایلی، از جمله مناطق ناآرام پاکستان است که به رغم تلاش ارتش برای پاکسازی تروریست ها، همچنان جزو مناطق نا امن پاکستان محسوب می شود.
روز سه شنبه هفته گذشته و همزمان با روز عید قربان در پاکستان، در اثر انفجار در مسجد شیعیان (امام بارگاه)در شهر شکارپور ایالت سند در جنوب پاکستان، ۱٣ نفر از نمازگزاران عید قربان مجروح شدند. 


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٨ شهريور ۱٣۹۵ -  ۱٨ سپتامبر ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: