صدای امریکا

۱۳۹۵ مهر ۲۲, پنجشنبه

حمله موشکی امریکا به ایستگاه های رادار در خاک یمن

• ارتش آمریکا بامداد پنجشنبه به تلافی موشک اندازی حوثی های یمن به ناوهای این کشور، با موشک کروز به سه سایت راداری در مناطق تحت کنترل حوثی ها در این کشور حمله کرد ...

ارتش آمریکا بامداد پنجشنبه با موشک کروز به سه سایت راداری در مناطق تحت کنترل حوثی ها در یمن حمله کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، مقامات امریکا گفتند که این حمله به تلافی پرتاب موشک به سمت یک ناوشکن امریکایی در نزدیکی سواحل یمن از داخل خاک این کشور صورت گرفته است .
بگفته این مقامات، حمله امریکا به یمن که نخستین اقدام مستقیم علیه یک طرف جنگ در یمن محسوب می شود با مجوز باراک اوباما صورت گرفته است.
این مقامات ادعا کردند، پنتاگون ظاهرا بر دفاعی بودن ماهیت این حمله تاکید دارد و رادارهایی را هدف قرار داده که امکان پرتاب حداقل سه موشک را از داخل خاک یمن از روز یکشنبه فراهم کرده است.
پیتر کوک گفت: این حملات محدود برای دفاع از خود و حفظ و حراست پرسنل، کشتی ها و آزادی کشتیرانی ما صورت گرفته است.
مقامات امریکا به شرط عدم افشای هویت خود گفتند، ناوشکن امریکایی یواس اس نیتزه موشک های کروز تاماهاوک را به سمت این رادارها شلیک کرده است.

آمریکا در جنگ یمن از عربستان سعودی و ائتلاف که این کشور سر هم کرده است علیه شیعیان حوثی حمایت می‌کند. حملات هوایی عربستان و متحدینش به یمن تاکنون قربانیان غیرنظامی بسیاری بر جای گذاشته است. روز شنبه در یکی از آخرین حملات به یک مراسم عزاداری در صنعا، پایتخت یمن دست‌کم ۱۴۰ نفر کشته و ۵۰۰ نفر زخمی شدند. 
اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ مهر ۱٣۹۵ -  ۱٣ اکتبر ۲۰۱۶


هیچ نظری موجود نیست: