صدای امریکا

۱۳۹۵ آبان ۱۶, یکشنبه

حزب دمکراتیک خلقها: تسلیم نخواهیم شد!

• آیهان بلگین سخنگوی حزب دمکراتیک خلق ها در سخنانی که در برابر دفتر اشغال شده ی حزب دموکراتیک خلق ها ایران کرد، تاکید کرد که این حزب تحت هیچ شرایطی تسلیم نخواهد شد ...
آیهان بلگین سخنگوی حزب دمکراتیک خلق ها در سخنانی که در برابر دفتر اشغال شده ی حزب دموکراتیک خلق ها ایران کرد، تاکید کرد که این حزب تحت هیچ شرایطی تسلیم نخواهید شد.

در بیانیهای که وی در مقابل ساختمان مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها در برابر هواداران حزب خواند آمده است: "ساختمان مرکزی حزب ما اشغال شده است. ما ناچاریم در خارج از دفتر مرکزی و در خیابان بیانیه خود را به اطلاع افکار عمومی برسانیم. ما بارها یادآوری کردیم که ترکیه پس از ٧ ژوئن وارد مرحله کودتا شده است. کودتا در ١٥ ژوئیه اجرا شد. تصـمیمهای قبل از کودتای ١٥ ژوئیه از جمله آنچه که محاکمه نمایندگان حزب دمکراتیک خلق‌ها نامیده شد، بخش اصلی این کودتا بود. آنچه که پس از کودتا رخ داد به همه ثابت کرد که ذهنیتی که "کودتا را نعمت خدا "خوانده بود به اهداف خود رسیده است.
به گزارش فرات نیوز بیلگین در ادامه افزود: "رفقای ما از محاکمه هیچ هراسی ندارند، ما می‌خواهیم همه ملت شرایط کودتا را در این کشور به خوبی ببینند، باید جهانیان به وضعیت جاری توجه کنند. به همین دلیل هم ما برای بازجویی به دادگاههای ترکیه مراجعه نکردیم. دولت ترکیه با این اقدام خود لکه سیاهی بر تاریخ سیاسی ترکیه زد."
آیهان بیلگین در پایان سخنان خود افزود: "این اقدام نشانه آغاز دوره فاشیسم در ترکیه است و ما این مرحله را متوقف خواهیم کرد. ما تسلیم نمی‌شویم. هواداران ما، دوستان ما و آحاد خلق ما باید به حمایت ما بپردازند. از خلق خود می‌خواهیم که ایستادگی خود را دربرابر نژادپرستی نشان دهند و با صدای بلند موضع اتخاذ نمایند."

تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای ترکیه
شبکه خبری بی بی سی گزارش داده است پلیس با حامیان حزب دموکراتیک خلق‌ها در شهرهای مختلف این کشور درگیر شده است.
بنابر این گزارش، بازداشت دو تن از رهبران این حزب در پارلمان ترکیه به همراه ده عضو دیگر پارلمان با واکنش های شدیدی روبرو شده است.
در استانبول نیروهای پلیس اقدام به پرتاب گاز اشک به سوی معترضان کرده و چندین نفر را بازداشت کردند.
در آنکارا، پایتخت، پلیس برای متفرق کردن معترضان از اسپری فلفل استفاده کرده است.
اعتراضاتی هم در ازمیر و آنتالیا گزارش شده است.
حزب دموکراتیک خلق ها در بیانیه‌ای دولت را متهم به کودتا کرده است.
نیروهای امنیتی ترکیه فیگن یوکسک‌داغ و صلاح الدین دمیرتاش، دو رهبر حزب دموکراتیک خلق‌ها را شب گذشته دستگیر کردند.
بر اساس بیانیه وزارت کشور ترکیه، ۹ نماینده حزب دموکراتیک خلق‌ها نیز در یورش شبانه پلیس به مقر این حزب در آنکارا و خانه هایشان بازداشت شدند.
وزارت کشور ترکیه علت بازداشت‌های گسترده نمایندگان حزب دموکراتیک خلق‌ها را خودداری آنها از حضور در دادگاه و ارائه شهادت درباره پرونده‌های مربوط به مبارزه با تروریسم اعلام کرده است.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۴ آبان ۱٣۹۵ -  ۴ نوامبر ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: