صدای امریکا

۱۳۹۵ آذر ۸, دوشنبه

کشف هفده گور دستجمعی و ۳۲ جسد ناشناس در مکزیک

• مقامات مکزیک از کشف " هولناک " سی و دو جسد و تعداد ۹ سر بریده در چندین گور بزرگ جمعی در ایالت " گه ره رو " در جنوب این کشور خبر دادند ...
مقامات مکزیک از کشف " هولناک " سی و دو جسد و تعداد ۹ سر بریده در چندین گور بزرگ جمعی در ایالت " گه ره رو " در جنوب این کشور خبر دادند. ایالتی که سالهاست به صحنه نمایش جنگ های بی پایان میان باندهای مسلح قاچاق تبدیل شده است.

به گزارش رادیو فرانسه، بقایای این اجساد انسانی در اثناء روزهای سه شنبه تا شب گذشته در هفده گور جمعی کشف شده بر فراز تپه ای در کنار روستای "پوچا هیکسو" بدست آمدند.

محل این گورهای دستجمعی از طریق یک خبر تلفنی ناشناس به مقامات محلی اطلاع داده شد. هیات تجسس ابتدا در روز سه شنبه موفق به کشف هفت جسد شدند. روز چهارشنبه پنج جسد دیگر و دیروز (پنج شنبه) بقیه اجساد در جریان حفر گورهای جمعی کشف و از خاک به بیرون منتقل شدند.

درجریان بازرسی های محلی در روزهای پایان هفته گذشته ، در روستای دیگری بنام " تیکستلا " نیز فردی که زندانی شده بود، تعدادی جلیقه های ضد گلوله، چند اتومبیل و یک یخچال کشف شد که در آن چهار سر بریده جای داده بودند. این سرها ممکن است به بدن های شکنجه شده ای تعلق داشته باشند که در همان اطراف یافت شده اند.

عملیات تجسس در تپه ای که ذکر آن رفت ممکن است در روزهای دیگر هم ادامه پیدا کند. این تپه در منطقه ای قرار دارد که محل تسویه حساب های سازمان های مختلف قاچاق مواد مخدر است.

ایالت "گه ره رو" یکی از مراکز مهم تولید ماری جوانا و تریاکی است که بسوی ایالات متحده حمل می شود. فساد رایج در این منطقه و جدال های خونین دار و دسته های بزرگ قاچاقچی بسیار معروف است.

در همین هفته گذشته ۲۴ نفر در این ایالت و ۱۰ نفر دیگر در آکاپولکو بقتل رسیدند. منطقه اخیر که قبلاً بهشتی برای جهانگردان بود، اینک به قتلگاه باندهای قاچاق تبدیل شده است. روز یکشنبه هم در شهر تیکستلا ۹ جسد بدست آمد که پنج جسد تکه تکه شده بودند و بقیه اجساد با دست و پاهای بسته به گوشه ای پرتاب شده بودند. در همین شهر بود که در سال ۲۰۱۴ تعداد ۴۳ دانشجو بطرز غریبی ناپدید شدند و سر و صدای عظیمی در کشور براه انداخت. خانواده این ناپدید شدگان ، خشمگین از این که نتیجه تحقیقات به جائی نمی رسد هنوز هم در حال بررسی هستند تا شاید رد پائی از عزیزان خود پیدا کنند.

از سال ۲۰۰۶ تا کنون که دولت مکزیک علیه باندهای قاچاق اعلام جنگ کرده است تا کنون ۱۷۰ هزار نفر به قتل رسیده اند و ۲۸ هزار نفر مفقود شده اند.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۷ آذر ۱٣۹۵ -  ۲۷ نوامبر ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: