صدای امریکا

۱۳۹۵ آبان ۳۰, یکشنبه

مشکل مردم افغانستان فقط قتل و ترور نیست

آدم ربایی از مشکلات بسیار جدی است که در اوضاع نابسامان این روزهای افغانستان، مانند کابوسی هولناک، گریبانگیر مردم و بویژه سرمایه داران افغانستان شده است.

 به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، آدم‌ربایی یکی از مشکلات بسیار جدی است که در این اوضاع نابسامان افغانستان گریبانگیر مردم افغانستان شده است.
در این بین، کودکان، قشری هستند که بیشترین آسیب را از این بابت دیده‌اند. بیشتر کودکان ربوده شده در مسیر خانه و مدرسه به دام ربایندگان افتاده‌اند.
به تازگی در «فراه»، درست زمانی که این ولایت غربی افغانستان درگیر نبرد با مخالفان مسلح بود، آدم ربایان کودکی را ربودند و تصاویر ویدئویی آن را که در بدترین شرایط ثبت کرده بودند را برای والدینش فرستادند و در ازای آزادی او درخواست 100 هزار دلار کرده بودند.
خوشبختانه پس از 43 روز توسط نیروهای امنیتی فراه این کودک که نامش «نوید احمد» است از دست ربایندگان نجات یافت.
معضل آدم ربایی باعث شده که سرمایه‌داران و حتی چهره‌های سرشناس برای حفاظت از جان  خود و خانواده‌شان مجبور به استخدام محافظان مسلح شوند که همین مسئله نیز باعث بروز مشکلات متعددی می‌شود.
از سوی دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که کودکان ربوده شده پس از آزادی تحت تاثیر قرار نگرفته و از سلامت روحی برخوردار شوند.
جالب اینجاست که با وجود رقم بالای آدم‌ربایی در افغانستان، از دید مردم این کشور عاملان چنین جنایت‌هایی به شکل قابل قبول آن به مجازات نمی‌رسند.
تنها موردی که دولت افغانستان قبل از این به صورت جدی، آن هم با فشار مردم و نهادهای مدنی با آن برخورد کرد، اعدام ربایندگان کودک 9 ساله‌ای به نام علی سینا بود.
متاسفانه این کودک پس از آدم‌ربایی به شکل فجیعی به قتل رسید.

منبع : سایت آریایی

هیچ نظری موجود نیست: