صدای امریکا

۱۳۹۵ آبان ۲۱, جمعه

او رئیس جمهور من نیست!
تظاهرات علیه ترامپ در خیابان های آمریکا

• هزاران نفر در شهرهای مختلف آمریکا علیه رئیس جمهور تازه ی آمریکا دست به تظاهرات زدند ...


هزاران شهروند آمریکایی بامداد پنجشنبه به وقت ایران، به خیابان های نیویورک، کالیفرنیا، اورگان، پنسیلوانیا و دیگر ایالت های آمریکا آمدند و علیه رئیس جمهوری آینده این کشور شعار دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در واشنگتن، صدها نفر مقابل کاخ سفید اجتماع کردند. معترضان، ترامپ را نژادپرست، جنسیت گرا و خارجی ستیز نامیدند و برگه هایی در دست داشتند که رویشان نوشته شده بود 'ما حرف داریم' و 'آموزش برای همه!'
در شهرهای شیکاگو، پورتلند، سیاتل و فیلادلفیا نیز تظاهرات های مشابهی برگزار شد.
در شهر نیویورک، معترضان در میدان اتحاد گردهم آمدند و تابلوهایی را حاوی اعتراض به مواضع دونالد ترامپ بود در دست گرفتند.
در کالیفرنیا، هزاران دانش آموز و دانشجویان کالج، دست به تظاهرات زده و کلاس ها را تعطیل کردند. تنها در شهر لس آنجلس، صدها جوان در محله 'هال سیتی' گردهم آمدند و شعار 'او رئیس جمهوری من نیست' را سر دادند.
در ایالت اورگان، تظاهرکنندگان با بستن برخی معابر شهر 'پورتلند' مرکز ایالت، باعث ترافیک شدید شدند.
در ایالت پنسیلوانیا نیز صدها دانشجوی دانشگاه پیتسبورگ در خیابان های اطراف دانشگاه علیه ترامپ تظاهرات کردند.

خبرگزاری آلمان نیز گزارش داده است در اوکلند معترضان تصاویر ترامپ و همچنین پرچم آمریکا را به آتش کشیده و شیشه‌های مغازه‌ها را شکستند. آنها همچنین اقدام به آتش زدن لاستیک خودرو و زباله‌ها کردند.
در شهر پیتزبورگ فراخوانی برای تشکیل یک نشست فوری با عنوان "بیایید ترامپ را متوقف کنیم" منتشر شده است.
در سیاتل پنج نفر با شلیک گلوله زخمی شدند. به گفته مسئولان آتش‌نشانی این شهر حال دو نفر از زخمیان وخیم است. در نزدیکی محل تیراندازی تظاهراتی علیه ترامپ جریان داشته است. پلیس سیاتل اعلام کرده به احتمال قوی این تیراندازی‌ها ارتباطی با تظاهرات نداشته‌اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز مسئولان کارزار انتخاباتی ترامپ حاضر به اظهار نظر در مورد اعتراضات گسترده نشده‌اند. بسیاری از معترضان ترامپ را قشر دانشجویان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

بی بی سی گزارش داده است در چند کشور خارجی نیز تظاهرات و تجمع‌هایی علیه انتخاب ترامپ برگزار شد. در مانیل، پایتخت فیلیپین، و لندن، تظاهرکنندگان در برابر سفارت آمریکا تجمع کردند و علیه مواضع دونالد ترامپ به ویژه در زمینه مهاجرت، زنان و حقوق اقلیت‌ها اعتراض کردند.


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ آبان ۱٣۹۵ -  ۱۰ نوامبر ۲۰۱۶

هیچ نظری موجود نیست: